Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Lokální potraviny > Jak poznám lokální potravinu?

Jak poznám lokální potravinu?

„Jak poznám lokální potravinu?“ Může se zdát, že je to banální otázka, ale občas by si s tím neporadil ani Sherlock Holmes.

Když pomineme to, co si vypěstujete nebo je pro vás doma vypěstováno, tak v obchodě je nejjednodušší kupovat ovoce a zeleninu – u nich je uvedena země původu. Potom následují luštěniny a mouka, kde je většinou také uvedena země původu nebo označena zemědělská produkce. Tedy platí, že pokud je napsáno „země původu“, tak si můžete být jisti, odkud potravina pochází.

Označení „český výrobek“ je ale něco docela jiného. Český výrobek skutečně znamená pouze to, že potravina byla vyrobena v České republice, ale již nezaručuje původ všech složek. To ovšem ale neznamená, že český výrobek nemůže být z lokálních potravin. Co s tím? Nejdříve se podívejte na složení a z toho odvoďte, zda má smysl zkoumat dál. Pokud bude ve složení třeba kakao, palmový olej nebo kokosový tuk, tak je jasné, že se nejedná o potraviny pocházející ze sta procent z Česka. Pokud složení vypadá, že by mohlo projít naším sítem, tak nezbývá, než zkusit napsat nebo zavolat přímo výrobci. Poslal jsem takhle několik e-mailů, ale na ty mi nikdo neodpověděl, tak jsem výrobcům zavolal a zeptal se. Nikdy s touto otázkou neměli problém a vždy mi odpověděli. Dokonce mi ještě popřáli štěstí s mojí EKOvýzvou. Takže se nebojte a ptejte se výrobců!

To samé platí pro potraviny, kde je uveden pouze výrobce. Pokud je výrobce z Česka, tak se ho opět můžete zeptat.

Značka Klasa řeší hygienické standardy a neřeší původ.

Značka Regionální potravina se uděluje opravdu pouze místním specialitám a zde si můžeme být jistí, že potravina je lokální.

loga

A to není všechno, existuje přehršel různých značek. Na spoustu z nich, se můžete podívat do katalogu spotřebitelských značek. Čím víc, tím líp. Jen ať má spotřebitel zamotanou hlavu.

Blýská se na lepší časy? Snad ano:

„Česká potravina je taková, která je ze 100 procent z českých surovin a vyrobili ji v České republice. To se týká mléka a nezpracovaných potravin typu ovoce, zeleniny, masa. Označení může nést i zpracovaná potravina, jejíž 75 procent složek použitých při výrobě pochází z České republiky a podstatná část jejího zpracování se udála rovněž v ČR. Spotřebitelé tak na první pohled rozpoznají, které zboží je opravdu české,“ řekl ministr Marian Jurečka.

2 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.

Komentářů: 1

Top