Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Lokální potraviny > EKOvýzva je pro mě stále výzva

EKOvýzva je pro mě stále výzva

A je to tady, blížíme se do finále. EKOvýzva je pro mě stále výzva, hodně pendluju mezi Prahou a Brnem a musím promýšlet den dva dopředu, co budu jíst a s předstihem si to připravit. Jako vegan jsem se najedl skoro všude i na ulici nebo v hospodě, ale jako lokální vegan bych hladověl. Objevil jsem nová místa, kam chodím nakupovat. V Brně je to v pohodě, za chvíli obejdu centrum a mám nakoupeno. Ale v Praze se mi nedaří najít v okolí míst, kde se vyskytuji, ty správné obchody. Do supermarketů se snažím nechodit, tak hledám malé obchody, zelináře a zdrávky. Nějaké jsem našel nebo již znal, ale obejít je, to abych si vzal volno a projel všechny části Prahy. Tak tedy, pokud někdo máte nějakej tip, kde nakoupit v Záběhlicích, na Opatově nebo pod Bohdalcem, tak sem s ním. Na Opatově u metra znám sámošku a snad tam brzy budou u stánku i zelináři. Zdravá výživa je na Hájích a tím v těchto lokalitách končím. Není na to třeba nějaká aplikace? Zeptám se Lukáše, ten se v tom vyzná.

Taky už začala doba setí. U nás doma jsme zaseli špenát, feferonky, mátu, bazalku, lichořeřišnici a rajčata. Pavlač se opět zazelená!

Už se těším na sobotní debatu v kavárně Anděl v Brně. V sobotu je od 20:30 Hodina Země, kdy zhasneme světla a při svíčkách si budeme povídat o EKOvýzvě. Doražte a připravte si na nás dotazy, klidně i ty kousavý. Já jsem si jich už pár připravil.

Doufám, že se na debatě potkám i s Lindou Kutáčkovou, jedinou odvážnou spolubojovnicí, která píše také o lokálních potravinách.

V sobotu naviděnou.

1 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.
Top