Nacházíte se zde

Domácí balzám na rty

 

Ahoj! Ve svém posledním článku jsem zjistila, že všechna moje kosmetika je testovaná na zvířatech. Teď přemýšlím, zda ji vyhodit nebo co s ní vlastně udělám. Někteří z vás mi radí doplácat, jiní darovat. Taky jsem zjistila, že když jste narozeni ve znamení Vah, život není jednoduchej…

Každopádně jsem dnes cíleně zavítala do obchodu Manufaktura, o kterém vím, že má certifikát HCS, a tedy netestuje na zvířatech. Když jsem vešla, nevím proč, ale na první pohled mi obchod nepřišel úplně sympatický. Ale je to jen můj pocit. Navíc nemám ráda, když se nestačím ani rozhlédnout a už za mnou běží prodavačka přes 3metry dlouhý obchod, jestli nepotřebuji s něčím pomoct. Ale netestují na zvířatech a to je jejich velké plus. 

Prohlédla jsem si krámek a padl mi do oka balzám na rty. Ten samý jsem dostala od kamarádky loni k narozeninám! Kde ho jen mám? Najdu ho ještě? Je možné, že snad mám doma jeden kus netestované kosmetiky?  Co když obsahuje palmový olej?! Sice jsem ho nenašla, koukla jsem se alespoň na internetu a ze složení jsem nevyčetla žádný PO. Takže mám radost, i když jen poloviční (ale on se najde :- )).

 
domácí balzám
Rozhodla jsem se udělat si balzám vlastní. A vzhledem k tomu, že ráda experimentuji při vaření a pečení, vyrobila jsem ho podle sebe. Zbyl mi z dřívějška nějaký kokosový olej, ještě když jsem byla děsně zapálená do výroby domácího mýdla. Dala jsem je do hrnce, přidala nějaké listí z marihuany a vařila na mírném plameni asi půl hodinky. Nechala jsem odstát a opakovala asi třikrát. Potom jsem odvar přecedila přes punčochu a slila do připraveného kelímku. Receptů na netu je asi hodně,  já jsem to tak nějak po svým. Je to taková univerzální mast.

Jak jsem zjistila, tak se dají kokosákem čistit i zuby. Ale zatím se tomu bráním, nevím jestli bych unesla mít ,,mastno“ v puse. No, ještě si to rozmyslím.
Ale mám na Vás velkou prosbu. Děláte nebo víte jak si vyrobit domácí řasenku? Tu jsem bohužel v Manufaktuře neobjevila a 4OO kč se mi za ni v nějakém internetovém obchodě nechce dávat.

1 0
Feny
"Svoji výzvu jsem si zvolila z lásky ke zviřatům. Přestože jsem tematiku nehumánně testované kosmetiky neustále tak nějak míjela, díky EKOvýzvě bych se v tomto problému ráda orientovala. Svá zjištění pak předám i ostatním, ať už o to stojí, nebo ne..."

Komentářů: 3

  1. Ahoj, já našla tenhle návod na řasenku:

    2 g kokosového oleje, 4 g aloe vera gelu, 1 g včelího vosku (nebo jojobového) a 1 tableta aktivního černého uhlí – olej, vosk a gel se rozehřeje ve vodní lázni, dokud se nespojí; pak odstavit a přimíchat nadrcený uhlí; přelít do nádobky a míchat, dokud to nevychladne

    akorát ten aloe vera gel je dost drahej (http://www.drpopov.cz/aloe-vera-gel-500-ml-PID175.html), ale nemůžu vypátrat, čím by šel nahradit :/

Top