Nacházíte se zde

Co to vlastně dělám ?

Ahoj, chtěla bych se vám představit. Jmenuji se Feny a je mi 24 let. V současné době žiju v Turnově, kde bydlím se svým nejmilovanějším psem a spoustou spolubydlících.12767887_1678998059041892_2139242869_o EKOvýzvy jsem se účastnila i loni, kdy jsem experimentovala s veganstvím. Jak to dopadlo? Doma se snažíme vařit vegansky, ale v práci nakupuji jen vegetariánsky a bez palmového oleje. Pro mě je to úspěch a malý krůček k tomu, stát se v budoucnu plnohodnotným veganem.

S tím souvisí i moje nová výzva, Kosmetika netestovaná na zvířatech a bez palmového oleje. O testování jsem se nikdy moc nezajímala. Stačilo mi, že jsem vegetarián a vyhýbám se palmovému oleji v potravinách. Nikdy jsem se nepozastavila nad složením mojí kosmetiky… Věděla jsem, že se testuje na zvířatech, ale nepokoušela se to změnit. Může za to moje strašlivá lenost? Nebo běžná lidská vlastnost umět před vším zavřít oči a jít dál? Nevím…

V letošní EKOvýzvě bych chtěla zjistit, kolik takových produktů doma mám, a pokusit se je nahradit. Když pomyslím na to, kolik nevinných dušiček zemřelo kvůli tomu, abych si připadala hezčí, je mi do breku…. Vím, že to asi nebude snadné, ale chci do toho dát všechno. I kdybych si kosmetiku měla začít vyrábět sama.

Ve velkém množství výrobků najdeme i palmový olej, který je velice škodlivý pro nás i naši planetu. A hlavně pro zvířata, co žijí v deštných pralesích, které jsou postupně vypalovány a nahrazovány plantážemi palmy olejné. Rozeznat palmový olej v kosmetice je dost složité, protože se nemusí uvádět a často se schovává za prapodivné názvy.

Mým cílem je úplně přestat používat výrobky testované na zvířatech a bez PO, sama si umět nějaké vyrobit. Dalším cílem je ovlivnit v tomto směru i kamarády…

 

4 0
Feny
"Svoji výzvu jsem si zvolila z lásky ke zviřatům. Přestože jsem tematiku nehumánně testované kosmetiky neustále tak nějak míjela, díky EKOvýzvě bych se v tomto problému ráda orientovala. Svá zjištění pak předám i ostatním, ať už o to stojí, nebo ne..."
Top