Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Lokální potraviny > Čas mám… aneb dneska pustí do televize úplně každýho

Čas mám… aneb dneska pustí do televize úplně každýho

To mi takhle jedno pondělí volá Zdenička: „Čau, máš ve středu čas?“ a já jsem odpověděl, že mám… aneb dneska pustí do televize úplně každýho.

Zdeničce se ozvala redaktorka z České televize, že točí reportáž o konzumní době a že by nás tam chtěli za EKOvýzvu. Měli jsme tam být tři – Medard, Zdenička a já. Každej měl říci něco o svojí výzvě a celkově EKOvýzvu představit a mělo to být za dva dny. Nebudu zastírat, že jsem byl nérvózní, přečetl jsem si všechny metodické pokyny, jak mluvit v médiích, abych nebyl interpretován jinak a jak si prosadit své téma. Svolal jsem na úterní večer válečnou poradu ke mně domu. K té příležitosti jsem upekl bábovku z lokálních surovin, kterou jsem samozřejmě spálil. Dorazil Medard a Zdenička a oba vypadali docela v pohodě a na natáčení se i těšili. Byl jsem uklidněn jen málo.

Den D nadešel a ve smluvený čas (jen o 5 min později) jsem na kole dorazil na místo srazu, kde jsme se měli sejít my tři. Zdenička už tady byla a byla ráda, že mě vidí. Aha, Medard nedorazí, v práci mají problém s velkým P, tak jako jediný schopný muž ten problém řeší. Ach jo. Zdenička volá redaktorce, že jsme jen dva. Prej v pohodě, dva stačíme. Mají půl hodiny zpoždění. Potkáváme se ve Vaňkovce a tam se jim to na natáčení nelíbí, tak se přesouváme k jednomu blízkému hypermarketu. Je to docela fajn parta, tihle fachmani od televize, takže natáčení je docela zábavný. V jednu chvíli začíná sněžit a dává se do nás zima. Od hypermarketu se přesouváme do centra podívat se po malých kamenných obchodech, kde můžeme sehnat lokální potraviny. Vybírám svojí oblíbenou prodejnu ovoce a zeleniny, zdrávku a nakonec se přesouváme do jednoho veganského bistra, kde Zdenička kompletně představuje EKOvýzvu.

Myslel jsem, že je to akce na dvě hodiny, ale nakonec natáčení trvá celé odpoledne. Jsme z toho hotový a jdeme se Zdeničkou na pivo. Byl jsem opravdu zvědavej, co z toho vznikne…

Toto se odehrálo před necelým měsícem a teď, když jsem pořad viděl, tak bohužel musím konstatovat, že přestože natáčení mělo být o EKOvýzvě, tak o EKOvýzvě v pořadu nepadlo ani slovo. Mám z toho smíšené pocity. Je to pro nás další cenná zkušenost.

4 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.

Komentářů: 2

Top