Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Život bez sušenky

Život bez sušenky

Dalo by se to přeložit i jako „život beze smyslu.“ Co budu dělat, když ztratím svou jedinou motivaci? Mou jedinou motivací jsou sušenky. Sušenky můžou za to, že každé ráno vstávám, že mám chuť pracovat, že dělám klidně i přesčasy, že se směju, že žiju. Všechno to dělám kvůli sušenkám. Bez sušenek nejsem schopný provozu, tedy jsou mi nejen motivací, ale zároveň i palivem. Život bez sušenek jsem si neuměl představit do okamžiku, kdy jsem začal s EKO výzvou.

Všechno mi trvá, nic mě nebaví.

Bez těch obalových plastů se dá celkem dobře obejít. Už jsem si zvykl i na tu skleněnou ulepenou lahev od sirupu, kterou jsem tak neměl rád. Ale čas na to, abych si upekl vlastní sušenky a mohl žít spokojeně dál, nemám. Dost na tom, že jsem vegan, to můj výběr omezilo řádně už dříve. Poté, co jsem shlédl video se znakující opicí jsem řekl své NE i palmovému oleji.


Teď odmítám také plasty.

Zakládám si na tom, že žít ekologicky a být vegan není askeze (ve významu zdrženlivého způsobu života, upírání si). Rád bych si toto přesvědčení uchoval, protože když jsem o tom přesvědčený já, dokážu přesvědčit i ostatní. A tak vás žádám… Ne, já vás prosím! Najděte v obchodě veganskou sušenku bez palmového oleje a plastového obalu! Závisí na tom život jednoho malého Medarda ↓ Beru i domácí pečené, pokud jste z Brna.

1378254_212581988921538_946777806_n

Nemám rád: zeleninu, ovoce, rozinky a plody, co mají tečky (jahody, maliny, …)

Mám rád: cukr, čokošku

0 0
Medard
Jsem chovný panda evropský, poslední svého druhu. Vegan, nekuřák, nenakupuju věci v plastových obalech, neplýtvám vodou... Jsem tak super, že letos bylo opravdu těžké vybrat si, v čem bych se mohl zlepšit. A tak to padlo na elektrickou energii, kterou využívám hojně, protože pracuju jako web developer a rád trénuju pokémony.

Komentářů: 30

 1. http://www.bioprevas.sk/sk/E-shop/Nasa-ponuka/Bio-cokolady-a-sladkosti/Bio-cokolady/Bio-horke-cokolady/Horka-cokolada-92-Vivani-80g.html 🙂 ale to je iba cokolada. Ak mas krizu tak ako prva pomoc by to asi mohlo byt. Nalsa som aj taketo susienky,ale neviem ako su balene,vyzera to ako papier,skus patrat,mozno to je ozaj papier 😉 http://www.bioprevas.sk/sk/E-shop/Nasa-ponuka/Bio-cokolady-a-sladkosti/Sladkosti-a-susienky/Babickine-pohankove-oblatky-orechovo-vanilkove-70g.html

 2. No jo… chápu tvůj splín, sušenky bez palmového oleje snad neexistují (a prej, že tradiční receptura, to tak!!).. vždycky pláču, když chodím kolem nich. A psala jsem i e-mail do Sedity.. nu. Třebas jednou, říkám si. A tobě držím palce!

  1. Včera jsem objevila sušenky Emco bez PO a nějaký Fair Trade sušenky v DMku 🙂
   – bohužel obě v plastu…
   Jinak Medarde, soucítím s tebou.. Manner sušenky 🙁 už aby bylo 28. 😀

   1. Joo, ty Emco mají i v Albertu, vždycky je mi hrozně líto, že v těch kokosových je med 🙂 DM už mám prohledaný, momentálně se zaměřuju na sušenky v dózách, jenže ty většinou zase nejsou veganský.

    1. V kokosových je med? :O
     Sakra, já kokosový vůbec nekupuju, ale včera mi dala jednu kokosovou Alča.. 🙁 Chudáci včelky.. 🙁

     1. Kupuju jen čokoládový, proto jsem nepřemýšlela nad tím, že by v ostatních byl med.. Několikrát se pomodlím k matce přírodě, aby mě to odpustila, a budu si na to příště dávat pozor.

  2. Přesně nad tou tradiční recepturou taky vždycky kroutím hlavou a nějak si neumím představit, jak naše babičky chodily vypalovat opičkám domovy… 😀 Díky za podporu

  1. Úplně jsem zapomněl, že existují i jiné obchody než supermarkety, e-shopy a zdravé výživy 🙂 Pekárny určitě stojí za prozkoumání!

     1. Tak to už je potom na tobě jestli si ten valník sušenek sníš hned

   1. Tak asi poštou . Do Brna se dostanu spíš vyjimecne . Jen doufám , že ČP nedoruci jen krabici drobku 😀

 3. Dneska jsem narazila na čokoládu od značky GEPA, která se tváří, že je to pouze papírová krabička + se honosí na obalu značkou „vegan“ zkus po ní pomrknout. Podobně by na tom mohli být některé čokolády od značky SchneeKoppe, která vyrábí i oplatky, ale k těm jsem se ještě nedostala. 🙂

   1. To je proto, že tahle značka obchoduje podle pravidel Fair Trade (ale kafe mají třeba výborný!)… já si vždycky říkám, že aspoň jsem zrovna neokradla nějakýho chudáka … ale chápu, že s tvojí spotřebou, by to bylo zvlášť pěkné ulehčení peněžence.

Top