Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Zenový klid v supermarketu a botanická zahrada

Zenový klid v supermarketu a botanická zahrada

Dlouho jsem nic nenapsala. Pravdou je, že nějak nebylo co.

V pátek jsem byla v supermarketu, abych si koupila svačinu na nedělní závody. Souboje vyžadují hodně energie, která musí být navíc v nějaké jednoduché formě. S naprostým klidem jsem prošla kolem věcí, které bych si za jiných okolností koupila. Nechávaly mě naprosto chladnou. Všechny ty bonbóny, čokolády, hroznový cukr…

Nesla jsem si svoje čtyři banány a byla spokojená. Pak jsem k nim přidala ještě Toblerone, která kromě toho, že je bez obalových plastů, neobsahuje ani kapku palmového oleje. Prostě Švýcaři čokolády nešidí.

Jediná věc, která mi trochu pokazila bezplastové plány, byl nákup ve stránku u Fata Morgany. Jsou tam teď orchideje.

Šli jsme tam s Tomem a rozesmátá sympatická paní na nás už z dálky mávala dvěma kelímky s karkade. A vysvětlujte vymrzlé milé osobě, že ten kelímek jste vlastně nechtěli, zvlášť když vám pečlivě balí veškerý váš nákup do papírů, protože vás ve vašem ekologickém experimentu plně podporuje. Tak jsem si u ní do onoho kelímku koupila ještě jedno karkade.

Je fakt hodná. Opravdu doporučuju, jsou tam za čajovnu U Cesty a prodávají čaje za příjemné ceny. A bez plastových zbytečností. 🙂

0 0
Ereandil Aleanath
Jsem fyzik biomolekul, kdyby někdo chtěl, můžu mu o své práci dlouhé hodiny povídat. Kromě školy a práce mám ráda asi tak tisíc a jednu dalších věcí od japonského šermu přes cestování, fotografii, hudbu až po psaní povídek. K EKO výzvě jsem se připojila už podruhé, tentokrát s vědeckou osvětou, protože mě štve, jak někteří ekologové mají vědce za náfuky a někteří vědci ekology za bandu nevzdělanců. Ale protože mám ráda výzvy, je dost dobře možné, že letos skončím u veganství a vysazování lesů. :-)
Top