Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Z EKO výzvy do reality

Z EKO výzvy do reality

EKO výzva se nakonec stala těžším soustem, než jsem čekala. Neměla jsem potíže s tím, že jsem přestala kouřit, přestala jíst lepek a omezila živočišné produkty. To byla vážně pohoda, ale problémem začaly být večery bez elektřiny. Když žijete mezi lesem, polem a tam, kde lišky dávají dobrou noc, tak se nikam z domu večer nedostanete… a vám po čase začínají docházet nápady na to, co večer bez té elektřiny dělat. A tak jsem to několikrát porušila a neodolala počítači nebo televizi. Jsem na sebe za to naštvaná!

Na druhou stranu, teď, když se blíží konec výzvy, jsem si řekla, že bych její část ráda zachovala. Samozřejmě, že k cigaretám ani lepku se nevrátím a živočišné produkty chci omezovat i nadále, ale hodlám si zachovat i večery bez elektřiny. Tentokrát se ale realitě podívám do tváře a stáhnu počet dní. Dva dny v týdnu hodlám trávit večery při svíčkách. To už problém nebude, protože jsem dostala novou velkou knihu křížovek, takže pokud budu unavená ze čtení knih, o zábavu budu mít postaráno. A díky zásobě sušeného ovoce a zeleniny budu mít i co zobat. Jaro je tady, tak budu mít možnost taky trávit večery venku na zahradě. Pokud nezemřu na alergie.

výzva ovoce zelenina

výzva křížovky káva

A co vy, taky přemýšlíte o tom, že výzvu posunete dál do vašich běžných životů? Moc mě mrzí, že v sobotu nebudu moct přijít na setkání s vyzyvateli, ale doufám, že si ho všichni užijete stejně jako Hodinu Země. Zatím se mějte krásně a budu se těšit na příští zajímavou akci, co vnese do mého života něco nového a zajímavého.

výzva den Země  nebe greenpeace

0 0
Annie
Je mi 26, pracuji jako PR manažer a baví mě mnoho věcí. Nejvíc věnuji čas čtení, psychologickým filmům, dobrovolnické práci, zpívání karaoke ve svém pokoji, přátelům a rodině. Mám pocit, že poslední roky se lidstvo až moc upíná na elektřinu. Chci to alespoň pro sebe změnit a svou EKOvýzvu věnovat večerům bez elektřiny.
Top