Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Výzva, kniha a salát

Výzva, kniha a salát

Bezproblémová výzva?

Výzva pomalu pokračuje a já si uvědomuji pár věcí. Například to, že mi cigarety začaly nehorázně nevonět (jeden člen mé rodiny stále kouří) nebo to, že se díky vyhýbání lepku (a omezení živočišných výrobků) cítím vnitřně mnohem lépe a dokonce mi i mizí kožní problémy. Večer většinou opět do ruky beru knížku (tentokrát Paper Towns od Johna Greena), ale začínám s tím mít trošku potíž, protože mě vcelku bolí oči, když dlouho večer čtu. Máte nějaký nápad, jak se doma zabavit bez elektřiny? Nejlépe něco kreativního či naučného. Jinak budu muset chodit spát už v devět hodin, a to by skončilo tím, že než bych usnula, tak bych se dívala několik hodin do stropu, což není zrovna ta nejzábavnější činnost… Zatím využiji toho, že venku je ještě pořád světlo a půjdu si číst teď. A ano, piju čaj z hrníčku s nápisem „coffee“ (káva). Jsem rebel!

výzva kniha čaj John Green Paper towns večery bez elektřiny nekuřák

Salátek podle Annie

Abych vám předala další tip na zdravou svačinku, tak tady je můj salát z mrkve a zelí v sladko-kyselém nálevu. Možná se to nezdá, ale je to mňamka.

Ingredience:
půlka bílého hlávkového zelí
3-4 mrkve
4 dl studené vody
6 lžic octa
4 lžíce cukru
1 lžičky soli
1 špetka pepře
1 lžičku olivového oleje

Příprava:
Zelí nakrájíme na menší kousky, dáme do mísy a přistrouháme nahrubo mrkev. V nádobce si smícháme ostatní ingredience, nálev nejdřív ochutnáme a dochutíme ho podle sebe (někdo má radši víc octa, někdo zase víc soli,..). Zeleninu zalijeme a necháme 30 minut odpočinout v lednici. Následně jíme. Salát vydrží křupavý až 3-4 dny. Dobrou chuť!
zelenina mrkev zelí ocet salát svačina vegan bez lepku výzva

0 0
Annie
Je mi 26, pracuji jako PR manažer a baví mě mnoho věcí. Nejvíc věnuji čas čtení, psychologickým filmům, dobrovolnické práci, zpívání karaoke ve svém pokoji, přátelům a rodině. Mám pocit, že poslední roky se lidstvo až moc upíná na elektřinu. Chci to alespoň pro sebe změnit a svou EKOvýzvu věnovat večerům bez elektřiny.

Komentářů: 3

  1. Zkus se začít učit na kytaru. Pár základních akordů se pak dá střídat i potmě a je to docela relax.

      1. Bubínky zní fajn. 🙂 Ale přecejen to chce i nějakou další tichou činnost, abych nebudila večer celý barák, kdybych to moc rozjela. 😀

Top