Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Výprava do Rossmanna

Výprava do Rossmanna

Jelikož prý není co číst, rozhodla jsem se přispět svou grafomanskou troškou do ekomlýna, i když jsem původně chtěla počkat, až toho bude víc.

Pomalu zjišťuji, že výzva, kterou jsem si vybrala, není zase tak komplikovaná. Co se týká plastů, tak se zřejmě k přírodě chovám od přírody docela slušně. Přemýšlím, jak si to trochu ozvláštnit, možná zajdu do chemické laborky a zkusím vyrobit nějakou vlastní kosmetiku. Uvidím.

Včera jsem se kromě lékárny vypravila také do drogerie. Tam jsem ale neudělala tu chybu, abych mluvila s lidmi, byl tam jenom takový tlustý nesympatický pán a několik slečen, u kterých jsem měla strach, že jejich IQ je 100-. A tak jsem podnikla výzkum na vlastní pěst. Co se dá v Rossmannovi na Muzeu koupit tak, aby to neobsahovalo obalové plasty?

Takové věci tam jsou, ale není jich mnoho. Jsou to:

  • Některé čaje (s radostí zjišťuji, že většina mých oblíbených bylinek je plast free)
  • Plechovka s jídlem pro kočky (škoda, že nemám kočku)
  • Přesnídávka pro děti (i když tady je to kvůli těsnění skleničky diskutabilní, dá se to však obejít tím, že si skleničku nechám a budu ji používat dál)
  • Několik kousků bižuterie (opravdu například některé náušnice neobsahují ani kus plastu na přidržení)
  • Vincentka (škoda, že ji nepiju)
  • Lepší čokolády (v zásadě jsem vysledovala trend, že čím lepší čokoláda, tím méně plastů)
  • Kartáč (ne hřeben, ale takový ten na drbání bot a podobného)
  • Tuhá mýdla (kterých jsem si sice nevšimla, ale teď mi přijde divné, že by tam nebyla)
  • Sypký prášek na praní (u kterého stejně jako u mýdel předpokládám, že jsem ho jenom přehlédla)

Oproti očekávání jsem nenarazila na žádné papírové utěrky ani toaletní papír, který by byl bez plastů, Rossmann se cítí zřejmě příliš nóbl na to, aby něco takového prodával. Z kosmetiky se bezplastovému ideálu nejvíc přiblížily dřevěné tužky na oči, které však obsahovaly i plastový uzávěr. Všechny rtěnky, stíny, make-upy, pudřenky a podobné dopadly špatně. Úplně nejhůř, což mě ovšem nepřekvapuje, dopadly šampony, tekutá mýdla, čistící pleťové vody a tekuté prášky. Spousta vlasových doplňků dojela na to, že je pohromadě drží plastový kroužek, stejně jako značná část bižuterie.

Tak kam dál?

0 0
Ereandil Aleanath
Jsem fyzik biomolekul, kdyby někdo chtěl, můžu mu o své práci dlouhé hodiny povídat. Kromě školy a práce mám ráda asi tak tisíc a jednu dalších věcí od japonského šermu přes cestování, fotografii, hudbu až po psaní povídek. K EKO výzvě jsem se připojila už podruhé, tentokrát s vědeckou osvětou, protože mě štve, jak někteří ekologové mají vědce za náfuky a někteří vědci ekology za bandu nevzdělanců. Ale protože mám ráda výzvy, je dost dobře možné, že letos skončím u veganství a vysazování lesů. :-)
Top