Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Vykořisťování vegetariánů a veganů

Vykořisťování vegetariánů a veganů

Příkladem celosvětového rozšiřování rostlinné stravy je naplánované otevření první vegetariánské pobočky McDonald’s v Indii. Před pár lety ještě téměř jako sci-fi znějící zpráva o plně vegetariánské nabídce jednoho z největších odběratelů zvířecího masa, a to většinou z nejlevnějších, a tedy pro zvířata nejkrutějších, chovů, se v současnosti stala skutečností. Pobočka je v indickém Amritsaru.

asd

Rozhodně se vyplatí dál dožadovat v restauracích a u obchodních společností bezmasých a veganských jídel a produktů, protože je to v současnosti nejefektivnější cesta ke změně stravovacích návyků. Pro ty, kteří jedli předtím, než se stali vegetariány fast-foody a vzdali se jich nebo je odmítli, je tato možnost dobrá.

mc

Ale zdá se mi, že McDonald’s chce na vegetariánech co nejvíce vydělat – a ne jen na nich. A to není vlastně jen u MCDonaldu, ale skoro ve všech jídelnách, restauracích, obchodech a fast-foodech. Ceny jsou předražené. A člověk za svůj zdravotní styl trpí tím, že musí utrácet za jídlo tolik peněz.

Jaký máte na to názor vy ?

Můžete mi ho napsat do komentáře pod příspěvkem a nebo lépe, přijít mi jej říct na Debatě vyzyvatelů k Hodině Země v sobotu.

0 0

Komentářů: 5

  1. Tak samozřejmě, že se snaží vydělat, proč by jinak jakýkoliv obchod vznikal 😀 Ale drahý mi McDonald zrovna nepřijde. Nebo nevím, ale mít kus krávy za dvacku… to mi přijde naopak až nepříjemně levný (nepříjemně proto, že to podporuje masožroutství, když je to tak cenově dostupné)

  2. V Mekáčích a dalších nadnárodních řetězcích si nedávám ani veganskej salát nebo kafe. Ani korunu ode mě nedostanou. Jak já je nemám rád! Sice mám jiný důvody než Morgan, ale určitě se podívejte na jeho film.

  3. Ještě, že potom ti, kteří se podílejí na utrpení si uvědomí, že dělají něco špatně, a snaží se to napravit… Bývalý šéf KFC založil vegetariánský fastfood ( Díky své dceři, která je vegetariánka ) Všechno jídlo je bez masa, a mají velkou nabídku veganský jídel.. Škoda, že je to zatím jen v USA … :/
    http://www.sweetearthfoods.com/

    Jinak k té Indii… Oni by tam s masovou variantou Mekáče neuživili, když v Indii jsou lidé z 80% vegetariánama 😀

    1. Právě, že i v Indii jedou „mekáče“ na plné obrátky. Ono se sice tvrdí, jací nejsou vegetariáni, ale na vlastní oči jsem viděla ty mrtvé „něco“ (ovce či pes ??) visící v „masně“ 😀 A McDonald byl taky plný lidí, a to ještě obézních!! Ale samozřejmě záleží v které části Indie. Ale Delhi tím žije.

  4. ja sem v mekaci i nejakou chvilu pracovala…nedala bych si tam vegeteriansky ani vegansky burger, protoze to proste neni burger, cibule neni z cibule, do salatu pridavaji cukr, proste vsechny ty suroviny sou spise jen takova idea, nema to nic spolecneho s pravyma surovinama, navic podporovani fastfoodu je proste jedna z nejhrosich veci, co muze byt, doporucuji dokument FOOD ITC, je trosku radiklanejsi a mistama nudny, ale rozhodne zajimave

Top