Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Veškerý odpor je zbytečný

Veškerý odpor je zbytečný

Pětadvacátého dne mé výzvy jsem konečně narazila na odpor!

Ač se zdálo téměř nemožné, že by se mi někdo vůbec pokusil odepřít tu radost nakupovat bez plastů, dnes se tomu tak opravdu stalo.

Šla jsem z pošty na Ládví, kam jsem byla byrokratickými záležitostmi vyhnána, poněkud rozladěná, že se mi rozjíždí jakýsi mor a cholera, když vtom jsem si všimla stánku s domácím pečivem. Měli mé oblíbené povidlové koláče. To jsem vyzkoušet prostě musela.

Tak jsem si tedy připravila drobné (jelikož jsem už před nějakou dobou zjistila, že manévrovat s drobnými, pečivem a otevřeným batohem není zrovna nejpříjemnější) a o koláč jsem si řekla. Bez sáčku. A tehdy jsem narazila na tvrdý odpor. Paní s jedním výrazně přečnívajícím zubem se na mne zadívala jako na mimozemšťana a odpověděla mi, že takhle to teda nepůjde. Že sáček si musím vzít.

Bránila jsem se, že sáček opravdu nechci, protože je z plastu a já plastové odpady nemůžu produkovat.

Že prý ne. Že prý ji někdo vyfotí a udá hygieně.

Nedalo se tedy nic dělat. Použila jsem své dovednosti ‚Psí oči‘, ‚Neškodný vzhled‘ a ‚Obchod‘, všechny na maximálním levelu, takže jsem musela vypadat mnohem, ale mnohem zoufaleji, než když jsem nevěděla, jak vyplnit daňové přiznání. Už jsem se pomalu s koláčem loučila, ale nakonec jsem přece jenom zvítězila. Dostala jsem ho do ubrousku, to se dle hygieny zřejmě může.

Mno, byl oschlý. A povidla byla notně řízlá jablky. Ale bez plastů, a to se počítá! 🙂

0 0
Ereandil Aleanath
Jsem fyzik biomolekul, kdyby někdo chtěl, můžu mu o své práci dlouhé hodiny povídat. Kromě školy a práce mám ráda asi tak tisíc a jednu dalších věcí od japonského šermu přes cestování, fotografii, hudbu až po psaní povídek. K EKO výzvě jsem se připojila už podruhé, tentokrát s vědeckou osvětou, protože mě štve, jak někteří ekologové mají vědce za náfuky a někteří vědci ekology za bandu nevzdělanců. Ale protože mám ráda výzvy, je dost dobře možné, že letos skončím u veganství a vysazování lesů. :-)
Top