Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Vegan chili con carne

Vegan chili con carne

Rýže se stává mou spásou pokaždé, když nevím, co nakoupit. Dnes jsem kvůli natáčení reportáže s ČT objevil těstoviny značky Barilla, které jsou jen v kartonové krabičce a bez plastového náhledového okýnka. Taky jsem objevil čočku balenou bez plastu. Moc doufám, že moje „Tyvado, čočka v papíře!“ kamera nezachytila. Ale dnešní den chci věnovat rýži. Tímto receptem bych jí rád vzdal hold, protože teprve při této výzvě jsem si uvědomil, na kolik způsobů můžete rýži jíst. 

Hráli jste někdy The Sims a záviděli svým simíčkům, co mají k obědu? Tady je recept na jeden z nich, jen ve vegan variaci:


INGREDIENCE

3 lžíce rajčatového protlaku (plechovka)
1 plechovka červených fazolí (plechovka)
1 plechovka kukuřice (plechovka)
1 hrnek vody (potrubí)
1 cibule (volná)
1 stroužek česneku (volný)
1 zarovnaná lžíce chili, sladké papriky, majoránky (sklo)
sůl a pepř na dochucení (sklo)
olej

POSTUP

Do receptu by správně měly být přidány ještě sójové nudličky s paprikou a loupanými rajčaty, ale sóju bez plastového obalu jsem nenašel a papriku a rajčata já nerad. Tedy: Osmažíme cibulku, okořeníme, zalijeme vodou, přidáme protlak, mícháme a po přivedení k varu 20 minut dusíme. Přilíváme vodu, pokud je potřeba, občas promíchneme. Nakonec přidáme propláchnuté fazole a kukuřici a necháme ještě pár minutek povařit. Podáváme s rýží.


Mimochodem, že prý jídla má být v talíři vždycky jen tolik, aby se nedotýkalo okrajů.

… Žádný problém.

10296432_288771481302588_1411848192457166851_o
** Plastové obaly v pozadí patří spolubydlícímu a podobnost s pokébalem čistě náhodná, přestože jsem titul Mistra získal již mnohokrát.
1 0
Medard
Jsem chovný panda evropský, poslední svého druhu. Vegan, nekuřák, nenakupuju věci v plastových obalech, neplýtvám vodou... Jsem tak super, že letos bylo opravdu těžké vybrat si, v čem bych se mohl zlepšit. A tak to padlo na elektrickou energii, kterou využívám hojně, protože pracuju jako web developer a rád trénuju pokémony.

Komentářů: 5

    1. Rajčatový protlak tam funguje jako takové pojítko mezi vším, prakticky omáčka. Ale pokud se ti to podaří zahustit něčím jiným, proč ne. Nakonec – už takhle je to dost pozměněný recept: chybí tam hovězí, paprika, rajče, … 😀

Top