Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Věděli jste, že…

Věděli jste, že…

Věděli jste, že Škoda Octavia II mimo město spotřebuje 7 l benzínu na 100 km a při plném obsazení tak na každého pasažéra připadá 3,21 kg oxidu uhličitého?

Autobus spotřebuje na každých 100 km asi 32 l nafty. Pokud je plný, na každého cestujícího připadá 1,57 kg oxidu uhličitého.

Vlak k tomu, aby ujel 100 km, potřebuje 1,72 MWh elektřiny a při plném obsazení tedy na jednoho pasažéra připadá 1,85 kg oxidu uhličitého.

 

Přidejte se do výzvy a udělejte něco dobrého pro sebe i naši planetu!

0 0
Ruda
„Ještě před pár lety bylo veganství výzvou pro ekologické radikály a dnes? Pod tíhou argumentů tato výzva prokapala i mezi poklidný mainstream. Pakliže nechci být ekologickým pokrytcem a pískat si nahlas Kalamajku při každé zmínce o vlivu živočišné stravy na životní prostředí, musím jednat. Došlo i na Husákovy děti a poezii otlučených kytar, rozpadajících se paneláků a buřty nad ohněm ze starých necek…. V předešlých dvou letech bylo veganství při EKOvýzvě už někým zpracováváno, ale nejen dojmy a recepty živ je příspěvek. V mých příspěvcích se zajdeme podívat na pražskou vegavečeři, uspořádáme si doma vegapárty, zajdeme na trhy, do vegajídelny, něco dužnatého si „vydumpsterujeme“, podíváme se, co nabízí pro vegany internet nebo knihovny. Ale nebojte. O dojmy z abstinenčních křečí a recepty dobrot nepřijdete.“

Komentářů: 5

Top