Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Supermarkety a my ostatní

Supermarkety a my ostatní

Když jdu na návštěvu (ano, je víkend), tak úplně nekontroluju, kde byly suroviny z předkládaných dobrot a jídel nakupovány, to už by mě moji kamarádi nebo rodiče asi zastřelili (stačí, že jsem vegan, už s tím mají co dělat)… ale neopomenu se o EKO výzvě zmínit. Dostává se mi pak rozpoluplných reakcí, někdo už to tak dělá dlouho a jiní by si to neuměli bez jejich Alberta představit (a těch je hodně). Napadá vás nějaká věc, kterou bych sehnal jenom v supermarketu a jinde ne (nebo mnohem dráž)?

Tahle výzva není jen o NEnakupování v supermarketu, ale jak podotknul Aleš v komentáři pod mým posledním příspěvkem, je dobré si uvědomovat věci v širších souvislostech. My jsme si EKO výzvou rozdělili na jednotlivé části nějaký větší celek, který můžeme nazvat třeba odpovědné chování. Většina témat se tu více či méně prolíná a bude moc pěkný, až o tom budeme společně debatovat.

Ještě bych tady nadhodil jedno poučení, které se vztahuje k NEnakupování v supermarketech: „Chceš-li o víkendu jíst, nakup si jídlo v pátek.“

A nakonec jedno téma k diskusi: Co si myslíte o dumpster divingu?

0 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.

Komentářů: 1

  1. Přesně tak některé výzvy jsou propojené víc než dost 🙂

    Dumpster je podle mě super. V popelnicích končí tuny jídla. Já osobně byla asi jen 2x. Myslím, že je spousta lidí, kteří to jídlo potřebují víc než já. Navíc to co dělá FNB je super 🙂

Top