Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Sliz! Mýdlový!

Sliz! Mýdlový!

Po 9 měsících jsem zpět v Brně a konečně se začínám zabydlovat. Včera jsem zprovoznil pračku a chtěl jsem si vyprat, jenže ouha, není prací prášek. Co s tím? Vždycky jsem kupoval v supermarketu ten nejlevnější (já vím, já vím, není to zrovna nejšetrnější k přírodě) a moc jsem to neřešil. „Tomu je konec!“ zvolal jsem na prázdný byt (spolubydlící byli pryč) a rozhodl jsem se pro radikální řešení – MÝDLOVÝ SLIZ.

Mýdlový sliz

Je to hmota podobná pudinku, kterou dáváte přímo na prádlo do pračky a která zatěžuje přírodu pouze minimálně. Návod jsem našel na www.veronica.cz. Nejsem žádnej kouzelník, při zatloukání hřebíku se občas praštim do prstu, při vaření cintám atd. – prostě takovej obyčejnej kluk v domácnosti – a tohle jsem zvládl. Když já, tak vy to zvládnete taky. Stopro. Jak na to?

V drogérii si kupte mýdlo s jelenem a krystalickou sodu. Nastrouhejte celé mýdlo (cca 200g) a v kýbli ho rozpusťte v jednom litru horké vody. Poté přidejte dalších 5 litrů horké vody a 250g sody. Celé to zamíchejte a nechte odstát. Až to vychladne, tak z toho vznikne hmota podobná pudinku. Dávkuje se to 250 – 500 ml slizu na jednu pračku.

Vypral jsem v tom jednu pračku, prádlo je čisté a „voní“ po mýdle. Za mě spokojenost – čekal jsem vyžrané díry v oblečení, ale dopadlo to dobře.

Jsem zvědavej na vaše zkušenosti a samozřejmě se zříkám osobní odpovědnosti, pokud vám to ty díry vyžere.

Slunce v duši a sliz v pračce!

0 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.

Komentářů: 2

  1. 😀 Super vtipný článek. Postup vyzkouším, bude to asi nakonec účinnější a šetrnější než mýdlové ořechy, které dTest rozmetal…

  2. Já v mýdlovém slizu peru už nějakej pátek. Je skvělej, na horší skvrnz si kup ještě žlučové mýdlo a nebo prací sůl. Pak už prášek nebudeš potřebovat vůbec. nevýhoda slizu je, že dost yanáší pračku, hlavně pokud máš tvrdou vodu je hůře rozpustnej ( a to ikdzž tam je ta soda) Je proto dobrý potom místo aviváže používat ocet. ne neboj nebude ti prádlo smrdět kysele a nikdo nebude mít chuť na kyselé okurky.

Top