Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Sdílejte produkty bez plastů

Sdílejte produkty bez plastů

Skoro jsem byl ušetřen reakcí na svou výzvu, protože jsem neustále zavřený u sebe v pokojíčku, odkud pracuji. Na(ne)štěstí ale o mou výzvu také projevila zájem média, a tak jsem byl vytržen ze svého přirozeného prostředí a zažil to, co ostatní zažívali už na počátku. Musel jsem vysvětlit, proč to dělám a proč se to netýká třeba počítače.

Ta druhá část nebyla složitá, stačilo upozornit, že má výzva se jmenuje Bez obalových plastů, nikoliv Bez plastů. S vysvětlením podstaty výzvy je to už horší, pokud to vysvětlujete člověku, který sám nevěří ve vlastní hlas a má za to, že žádné z jeho rozhodnutí nemůže nic ovlivnit. A pak se z věty „Žít bez obalových plastů je dost náročné, pokud se nesmíříte s tím, že naprosto změníte své návyky“ například stane věta „Úplně bez plastů ale dlouhodobě žít nejde,“ z čehož usuzuji, že jsem se svého úkolu nezhostil dobře.

Tato zkušenost mě dost odrazovala od natáčení s Českou televizí, ale jsem si jistý, že právě díky své nervozitě z předešlého rozhovoru jsem byl TAK špatný, že příště už mě do televize zvát nebudou. Takže dobré.

Také jsem díky natáčení nalezl tu čočku a těstoviny, co jsou balené jen v papíře, jak jsem se lehce zmínil v minulém článku. A protože jsem ve výzvě Bez palmového oleje zahlédl dokument, kam si zapisují, které produkty jsou palmového oleje prosté, rozhodl jsem se vytvořit si fotoalbum, kde si budu archivovat produkty pro výzvu Bez obalových plastů.


Pokud budete chtít přispět, bude to naprosto skvělé a úžasné, určitě je spousta věcí, které jsem si musel odepřít, protože jsem nenalezl alternativu. Zanechte mi odkaz nebo název v komentáři, nebo nám ho pošlete na facebook EKO výzvy. Budu vás zbožňovat.

0 0
Medard
Jsem chovný panda evropský, poslední svého druhu. Vegan, nekuřák, nenakupuju věci v plastových obalech, neplýtvám vodou... Jsem tak super, že letos bylo opravdu těžké vybrat si, v čem bych se mohl zlepšit. A tak to padlo na elektrickou energii, kterou využívám hojně, protože pracuju jako web developer a rád trénuju pokémony.

Komentářů: 4

  1. Ahoj, piš si čokoládu Schogetten a Toblerone. Sice nic pro vegany, ale jsou výborné, dokonce neobsahují ani palmový olej.

    1. *Edit: Budu zbožňovat ty, co poradí veganské (a netestované), abych toho sám mohl využít 😀 Ale přidám i tyhle, děkuju za nevegany 🙂

    1. :heart: to je ten nejdokonalejší a nejkrásnější šampónek, jaký jsem kdy viděl *nosebleed* Děkuju, fler.cz znám, ale vůbec mě nenapadlo hledat tam kosmetiku! *-*

Top