Nacházíte se zde
Domů > 2015 > …rostlinné tuky

…rostlinné tuky

O víkendu jsem potřebovala rostlinné máslo na dortový krém. Žádné rostlinné máslo se nedá sehnat bez PO, i můj oblíbený Alsan obsahuje palmový olej (i když ten je certifikovaný – to znamená, že se kvůli němu nekácely deštné pralesy). Zítra zkusím zajít do mé oblíbené zdravé výživy, jestli tam náhodou nemají nějaké rostlinné máslo bez palmového oleje, snad mě nezklamou 🙂

0 0
Katka
Už dlouhodobě se zajímám o problém plýtvání potravin. Nelíbí se mi, jak si obchodní řetězce určují pravidla, kdy musí být mrkev či okurka rovná a jak brambora nesmí být moc velká a ani moc malá, jinak by ji zákazník nekoupil. Kvůli hypermarketům se vyhodí spousta zeleniny a ovoce ještě před tím, než vůbec dojdou do prodejny. Další zboží se vyhazuje, když se včas neprodá (skončí doba, po kterou se může vystavovat), i když mu nic není. Takové plýtvání se mi vůbec nelíbí, a proto ho nebudu díky své výzvě podporovat. Další část výzvy spočívá v nákupu oblečení z druhé ruky, protože nechci podporovat neférové podmínky v kterých lidé v továrnách pracují.

Komentářů: 2

  1. Ahoj, skus spravit krem do torty s kokosoveho mlieka (s tuhej stasti), pripadne s kesu orieskov 😉 Mozno, by som patrala v RAW tortach a kremoch, ktore oni pouzivaju.

  2. oprava : z kokosoveho mlieka (z tuhej casti), pripadne z kesu orieskov 😉 (ach ta gramatika)

Top