Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Radost z výzvy

Radost z výzvy

Protože většina výzev jde ruku v ruce s ostatními, i já trávím v obchodě hodně času. Někdy je problém poznat, zda jde opravdu o český výrobek se vším všudy. Některé složky odhalíte už podle názvu (kokos, ořechy, čokoláda, káva, citrón…) a na některé se dostanete ve složení (palmový olej, rýžová mouka, sója…). Tak či tak to dá zabrat. O to víc mě těší, když najdu něco, co je z České republiky.

Například kojenecká výživa od Hamé mi dost dobře pomáhá nahradit chuť na energeťák a skleničky hodlám použít na výrobu vlastní výživy. Další firmou, která mi dělá opravdu radost, je Leros. Na svých stránkách mají seznam bylinek, které vykupují, a do svých výrobků nepřidávají barviva. Ranní rituál s kávou nahrazuji Meltou, která mi strašně připomíná dětství. Místo oříšků si dávám jádra tykve nebo naklíčenou čočkou a pokaždé mám radost, když se dočtu, na co všechno je to dobré.

Naopak mi hlava nebere, proč dovážíme švestky z Chile a z Francie a slunečnicová semínka z Bulharska a Číny. Vlastně je toho spousta, nad čím neustále kroutím hlavou.

Výzvu si hrozně užívám.  Baví mě, že při každém nákupu musím hodně přemýšlet nad tím, co koupit. Baví mě hledat jiné možnosti a měnit svoje zvyky. Zatím se mi moc nedaří jet na vícedenní výlet někam do města, ale už se nemůžu dočkat, až se budu muset postavit překážkám města.

 

P.S.: Po dlouhém pátrání jsem narazila na brusinky z ČR ( Alibona Brusinky) a pátrám po slunečnicových semíncích.

 

Zdeniččiny lokální potraviny

0 0
Zdenička
Někteří z vás mě znají z předešlých roků. Vyzkoušela jsem si jíst jen lokální potraviny a šířit ekologickou osvětu. V letošním ročníku se věnuji především logistice celého projektu . Přeji všem mnoho úspěchů ve své výzvě.

Komentářů: 9

      1. Dnes jsem v Tescu našel čočku Bask, je z Byšic (ČR) a balená v papíře 🙂 Bohužel nic pro Petra, ale tobě, Zdeničko, by se mohl tip hodit.

Top