Nacházíte se zde
Domů > 2015 > První nemocný týden výzvy

První nemocný týden výzvy

PONDĚLÍ

Snídaně

Jelikož sem věděla, že budu v Brně až do 21:00 hodin a poté zamířím spokojeně domů, tak mě ranní káva se sójovým mlékem nabudila. Ke kávě jsem si dala banán.

Oběd

Ráno jsem si udělala oběd s sebou do školy, dostala jsem chuť na rýži na sladko. Vyhledala jsem si tento recept: http://recepty.vareni.cz/rychla-sladka-ryze/ Jako kompotované ovoce jsem doma našla ananas.

20150302_092238

Večeře

Po škole jsem šla nakoupit nějakou zeleninu do Tesca. No, jak jsem se dívala po oddělení se zeleninou a ovocem, tak jsem se docela zděsila dvou věcí:
1. Dříve jsem si moc nevšímala, kolik se tu spotřebuje plastu, ale s Medardovou výzvou jako bych otevřela oči. Tolik sáčků pohozených mezi zeleninou, na zemi a v koši na nepoužité sáčky? Měla jsem sáčků plné zuby.
2. Každý pátý kus zeleniny či ovoce byl shnilý. A to tak, že jsem přemýšlela, co je to vůbec zač.

K 18:00 hodině jsem se vydala na schůzku naší lokální skupiny Greenpeace, kde jsem večeřela bagetu z Tesca a popíjela vanilkové sójové mléko. Poté, jak už nejspíš víte, jsem měla na večeři Medardovy výborné veganské palačinky bez obalových plastů, což mě po mém sáčkovém nákupu příjemně potěšilo.

 

ÚTERÝ

Snídaně ve školní lavici

S pečivem a Lučinou

Oběd

V kavárně Podnebí v Brně mají většinou mé oblíbené krémové polévky za 39 Kč se dvěma křupavými tousty. Moc mně tam chutná. Určitě mohu doporučit. Dnes měli Brokolicový krém s parmezánem.

Večeře

Má večeře byla hororová! Jelikož jsem si naměřila 39° horečku. Nebylo mi vůbec dobře a neměla jsem chuť na nic. Vnutila jsem do sebe pár kousků piškotů Opavia a litry vody a čaje. Čaj si dělám vždy z domácích nasušených bylinek od mé prababičky.

 

STŘEDA

Snídaně

Snídala jsem ranní vzduch a sluníčko. Musela jsem jít k doktorce na lačno.

Oběd

Po dlouhém přemáhání sebe sama jsem se rozhodla vstát z postele a jít si něco uvařit. Ale co? Uviděla jsem Hermelín. Tak jsem si ho udělala v grilované podobě v troubě.

Ingredience:

1 hermelín
1 lžíce olivového oleje
sůl, pepř
Koření na sýr
Alobal na zabalení
– příloha chléb

Recept:

Veškeré koření dáte do hrníčku, přidáte olivový olej a nalijete směs na hermelín, který máte uprostřed dvouvrstvého alobalu. Poté dáme do trouby na 200°C na 25 min.

 

Večeře

Před večeří jsem si dala bílý jogurt s domácí jahodovou marmeládou.
Poté jsem snědla krajíc chleba s nastrouhaným sýrem.

20150304_174556 20150304_211324

 

 

 

ČTVRTEK

Snídaně

Sušenky Bebe a bílý jogurt

Oběd

Na oběd jsem si vymyslela gratinované brambory s česnekem a k tomu jsem se snažila o mé první sójové maso. Vaření dopadlo dobře a docela mně i chutnalo. Zajímalo by mě, jak ho děláte vy?

20150305_155839

 

Večeře

Chleba s ředkvičkami

 

PÁTEK

Snídaně

Ovesná kaše

Oběd

Brambory, volské oko a mrkvový salát

Večeře

Chleba s máslem a jahodovou marmeládou

 

Díky za vaše komentáře. Těším se na další nápady či triky.

0 0
Top