Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Další výzvy > 2/7 dní bez jídla a odpadu > Ovocná radost po 2 dnech o vodě

Ovocná radost po 2 dnech o vodě

Tento týden mám svůj pravidelný 2 denní půst za sebou a bylo to fajn. Jako malou oslavu návratu k jídlu jsem pojedl půlku zralého ananasu zalitou rozmixovaným banánem.(!) Vykřičník v závorce značí jistý paradox a zároveň záminku k úvaze: Je reálné žít takovým způsobem, aby člověk splňoval všechny eko-výzvy současně? A jak by takový život v kontextu naší středoevropské společnosti vypadal? Vědomě sabotuji výzvu týkající se lokálních potravin. Miluju ovoce (nekonzervované), které je u nás z lokálních zdrojů v zimě nedostupné (pokud nepočítám dobře uskladněná jablka, případně hrušky). Nezládl bych to bez něj. Utěšuje mne alespoň fakt, že ekologická stopa dovozu tropického ovoce je obecně příznivější, než stopa produkce masa, které už nekonzumuji dobrých 20 let.

Dnes se mi naskytla příležitost udělat radost kamarádce, která přijala výzvu „bez plastových obalů“ a byla smutná, že si nemůže koupit okurku, protože je mají všude zabalené v plastu. Já jsem dnes na tržnici objevil téměř lokální (Slovenské) skleníkovky bez obalu! Nebohé bezplastové strádající dámě jednu věnuji darem 🙂
(z fotografie okurek později zjišťuji, že zelenina dost možná pochází z Itálie a nikoli ze Slovenska, jak mne informoval prodejce. Čemu může dneska člověk věřit?)

téměř lokální skleníková okurka bez plastového obalu ze Slovenska :-)
téměř lokální skleníková okurka bez plastového obalu ze Slovenska 🙂
0 0
Pavel Pražák
Každý týden 2 dny bez konzumace jakýchkoli potravin a bez odpadu. V souvislosti se stravováním jsem si uvědomil, že velká část potravy, kterou člověk spořádá, není založená na reálné potřebě těla. Konzumace je především záležitostí psychické závislosti. Dospěl jsem k tomu po 17 letech vegetariánství a následných 3 letech veganství. Především v souvislosti s vyloučením veškerých živočišných produktů ve své stravě jsem začal pozorovat znatelné zlepšení svého zdravotního stavu, objevil jsem rovněž sílu krátkých půstů (1-3 dny), při kterých má lidské tělo skvělou příležitost pro regeneraci a strávení nezpracovaných zbytků v zažívacím ústrojí. Dosud jsem půstoval nepravidelně, v souvislosti s projektem EKO-VÝZVA bych chtěl dvoudenní půsty zapojit do svého života pravidelně, a to každý týden. Výsledkem by mělo být především snížení ekologické stopy díky nižší spotřebě potravin a snížení objemu odpadů s konzumem spojených, v neposlední řadě také očekávám příznivou odezvu od svého těla, kterému krátké půsty prospívají.
Top