Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Organizace bojující proti palmovému oleji

Organizace bojující proti palmovému oleji

V dnešním článku bych vám chtěla představit pár organizací bojujících proti palmovému oleji:

První je GreenLife. Vlastní rezervaci deštného pralesa a nabízí lidem možnost koupit si jeho část (http://pralesdetem.cz/darkove-kupony-prales). Taky se snaží zachránit ohroženého tygra sumaterského.

Další je Koalice proti palmovému oleji, ti medializují, co se skrývá za konzumací palmového oleje, a snaží se přesvědčit lidi, aby nekupovali výrobky s palmovým olejem (www.stoppalmovemuoleji.cz)

A samozřejmě nemůžu zapomenout na Greenpeace, který bojuje za deštné pralesy 🙂

0 0
Katka
Už dlouhodobě se zajímám o problém plýtvání potravin. Nelíbí se mi, jak si obchodní řetězce určují pravidla, kdy musí být mrkev či okurka rovná a jak brambora nesmí být moc velká a ani moc malá, jinak by ji zákazník nekoupil. Kvůli hypermarketům se vyhodí spousta zeleniny a ovoce ještě před tím, než vůbec dojdou do prodejny. Další zboží se vyhazuje, když se včas neprodá (skončí doba, po kterou se může vystavovat), i když mu nic není. Takové plýtvání se mi vůbec nelíbí, a proto ho nebudu díky své výzvě podporovat. Další část výzvy spočívá v nákupu oblečení z druhé ruky, protože nechci podporovat neférové podmínky v kterých lidé v továrnách pracují.
Top