Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Nesušenky

Nesušenky

Každý z Vyzyvatelů se něčeho vzdal a občas mu to i chybí. Třeba já už mám velkou zásobu energeťáků, které jsem dostala a chodím se na ně jen dívat. Tu chuť a vůni nic nenahradí. Chápu, jak se cítí ostatní, když jim něco chybí. A proto jsme se pokusila udělat sušenky. Udělala jsem si z toho super noční bojovku.

Medardově článku je soupis věcí, co má a nemá rád. Proč má rád zrovna věci, které nejsou lokální? A tak jsem si pár dní lámala hlavu, jak zkombinovat lokální potraviny, veganské a aby nic z toho nebylo balené v plastu. Fuška! Ale nakonec jsem si zahrála na pejska a kočičku.

Abych to neměla tak lehké, vyrobila jsem si i vlastní ovesné mléko.  Divně vyhlížející nápoj byl docela chutný. Navíc mi zbyl namočený oves, tak jsem ho nadrtila místo ovesných vloček, které mám doma jen v plastu. Místo kokosu, který v receptu vychvalovali, jsem použila vlašské ořechy, které jsem na podzim pečlivě vylouskala. A med. Nééé ten od včeliček, ale pampeliškový. Vznikly z toho prapodivné placky. Protože jsem si nebyla jistá výsledkem, musela jsem udělat pokus na zvířátcích.

Prvním testovacím objektem se stali členové mé rodiny – přežili to. To mi dodalo odvahu. Pro jistotu jsme ale nachystala dvě krabičky. Jednu menší jako testovací a druhou s omluvou a návodem, co s nimi, kdyby nechutnaly. Malá krabička je prázdná a co se stane s tou větší, je ve hvězdách.

veganské sušenky bez plastu vlastní ovesné mléko nesušenky eko výzva

0 0
Zdenička
Někteří z vás mě znají z předešlých roků. Vyzkoušela jsem si jíst jen lokální potraviny a šířit ekologickou osvětu. V letošním ročníku se věnuji především logistice celého projektu . Přeji všem mnoho úspěchů ve své výzvě.

Komentářů: 1

Top