Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Návštěva z jiné planety

Návštěva z jiné planety

Znáte to, když vaši kamarádi nerozumí tomu, co děláte, nebo pro to nemají pochopení? Já moc dobře. Občas si připadám jako mimozemšťan. Svoje kamarády bych rozdělila na tři bublinky. Do první bublinky patří enviromentálně smýšlející kamarádi. Do druhé punkoví kamarádi. A pak tu máme lidičky, kteří se mi připletli do života cestou a jsem za to ráda. Tyhle tři světy se občas moc nechápou, ale když pro sebe navzájem mají pochopení, je to super.

A přesně to se stalo tento víkend. Jela jsem na koncert. Ještě před koncertem jsem měla v Brně čas, a proto jsem navštívila svou kamarádku Lu. Mile mě pohostila vodou a domácí medovinou. Hrozně mě překvapilo, když jsem zjistila, že spousta mých kamarádů a známých čte naše příběhy. Dost času na koncertě jsem strávila povídáním si o výzvě a bylo to super. V noci jsem jela domů k mým kamarádům. Mižu a Šviko bydlí kousek od Brna a mají domeček. Nachystali mi pelíšek jak pro princeznu a ráno nás čekala snídaně.

Šviko: „Dáš si čaj nebo kafe?“

Zdenička: „Vodu nebo Meltu?“

Šviko: „Meltu nemáme.“

Mižu začne prolézat všechny šuplíčky a hledat něco, co budu pít. Našli jsme dokonce dva čaje, které jsem mohla. Super, tak pití máme vyřešené.

Mižu: „Co si dáš k snídani?“

Zdenička: „Já si vezu vlastní kojeneckou výživu.“

Oba strčí hlavu do skříně a vylučovací metodou mi servírují korbáčky, domácí pomazánku a chleba. Luxus. K obědu má být lokální dýňová polévka, ale ta mořská sůl se tam moc nehodí. No nic, balím kufřík a jdu zase o dům dál.

eko výzva

Tady jsem se probudila:

eko výzva

Mám je oba moc ráda a skvěle se o mě postarali. Díky tomu, že mají domeček se zahrádkou, mají i spoustu lokálních surovin. Jen škoda, že jsem měla povinnosti a musela jsem odjet.

0 0
Zdenička
Někteří z vás mě znají z předešlých roků. Vyzkoušela jsem si jíst jen lokální potraviny a šířit ekologickou osvětu. V letošním ročníku se věnuji především logistice celého projektu . Přeji všem mnoho úspěchů ve své výzvě.

Komentářů: 2

Top