Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Korbáčiky jsou za odměnu

Korbáčiky jsou za odměnu

V úterý jsem nemohla ani dospat, jak jsem se těšila. Barča mě vyzvedla ráno. Jedem nakrmit zvířátka a trošku jim uklidit. Prostě každodenní rutina. Já se chopila stoličky a kyblíku s odhodláním, že půjdu dojit. Nejsem zrovna odvážlivec a při každém pohybu krávy jsem připravená chytit kyblík a utíkat. Malča má telátko, takže jí jenom oddojíme, aby si telátko začalo zvykat i na jinou stravu. Mléko na výrobu sýru si koupíme od farmáře z vedlejší vesnice.

Stříkačky, teploměr, hrnce, misky, cedníky, formičky, kyblíky, utěrky, odkapávače, podnosy a spousta dalších věcí se nám začíná kupit na stole. To všechno budeme potřebovat? Budem!

eko-vyzva

Mezitím, co se nám ohřívá mléko na kamnech, začíná část plná počítání a stopování. Barča mi ukazuje vzorec, který by stěží vypočítal někdo z Matfyzu. Nebo aspoň pro mě je to příklad o spoustě neznámých. Máme odměrku, teploměr, syřidlo a stopky. V okamžiku, kdy Barča křikne Teď!, mačkám stopky a s napětím čekám. A čekám a čekám. Představovala jsem si větší adrenalin. Stopky vypnu kolem 12 minut a následuje další počítání. Máme vypočteno, smícháno a teď udržovat správnou teplotu a zase čekáme. Dobu mezi přípravou trávíme u zvířátek.

Moudro číslo jedna – vždy si umyj ruce a všechno, co se dotklo sýru (takže všechno)

eko-vyzvaV určitých intervalech chodíme a provádíme řezy. Jednou do kříže, podruhé mřížky, pak konečně na malé kostičky. Necháme chvilku uležet. A jdeme na to.

 

Čerstvý sýr se dává do speciálních sítek a nechává se okapávat. Po okapávání, které trvá několik hodin se sýr vyklepne a otočí. Můžeme přidat bylinky.
 

Moudro číslo dva – korbáčiky jsou za odměnu

IMG_20150317_170309

Věta, které jsem nerozuměla, dokud jsem nezažila. Klasické korbáčiky zrají několik dní – a protože já jsem netrpělivá, urychlíme to. Měření a stopování je zábavnější, protože to trvá jen pár minutek. Krájení, chlazení, cedění  a máme dvě hrudky, ze kterých děláme provázky. Má to ale háček. Teplota vody na bodu varu. Střídavě máčím ruce v ledové a vařící vodě. Při každém klapnutí varné konvice trpím a trpím. Dožmoulám konec provázku a přidám ho do slané vody, kde už se koupou mozzarelly. Nastává fáze dalšího čekání a my jedeme odvést psy, kteří chodí do psí školky, zpátky páníčkům.

Večer se vracíme na místo činu, otočíme sýry a čeká nás první ochutnávka. Skvělá chuť korbáčiků vytěsní mé zážitky z přípravy.
 
eko vyzva

Další dny nás čeká dochucování, otáčení a dělání mazacího sýru. Nikdy bych neřekla, že je s tím taková práce. Když pozdě večer odjíždím z útulku, vůbec se mi nechce. Je tu úžasné a i nebe je tak nějak jasnější a krásnější.


Kvůli výrobě sýru jsem porušila svoji výzvu. Nééé, ten energeťák, co jsem dostala za odměnu, jsem si schovala, ale syřidlo je vyrobeno v EU. Tak snad mi to prominete.

0 0
Zdenička
Někteří z vás mě znají z předešlých roků. Vyzkoušela jsem si jíst jen lokální potraviny a šířit ekologickou osvětu. V letošním ročníku se věnuji především logistice celého projektu . Přeji všem mnoho úspěchů ve své výzvě.

Komentářů: 2

Top