Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Jak jsem si vedl…

Jak jsem si vedl…

Kdo by to byl řekl… ani jsem se nestačil pořádně rozčílit nad chabou nabídkou veganského zboží v našich supermarketech a moje výzva končí 🙂

Musím se přiznat, že z celého výsledku mám hodně smíšené pocity… Na jednu stranu mě bavilo vymýšlet pořád nová jídla a zkoušet různé rostlinné náhražky… na druhou mám pocit, že ke konci jsem jel už hodně na sílu. A když se ke všemu poslední týden přidal stres v práci, měl jsem co dělat, abych „nezvlčel“ a svůj závazek neporušil.

A jelikož není nic složitějšího než život sám, přidala se k tomu všemu i třetí strana, kdy jsem si řekl, jestli není škoda ten měsíc snažení takhle zahodit a začít zase tam, kde jsem byl.

Proto jsem se při přemýšlení, co dál, rozhodl udělat kompromis – to, že vypustím po výzvě kompletně maso ze svého jídelníčku, jsem měl v hlavě sesumírovaný už dávno… nově ve mně ale uzrála myšlenka, že bych mohl zařadit veganské víkendy… které třeba časem rozšířím na veganské všední dny… a tak dál 🙂

Chápu, že ne každý je fanda tohohle postupného opouštění temné strany – ale věřte, že já jako člověk, kterého donedávna myšlenka na vegetariánství děsila stejně jako vzpomínka na výběhy do lesa v hodinách tělesné výchovy, to považuji za vskutku dobrý výkon.

Tak mi držte palce…

PS: Díky všem, co mě celý ten měsíc podporovali…

tumblr_m18hghyFIK1qb81ib

0 0
Karel Přindiš
Ahoj. Jsem Karel - je mi 25 let a bydlím v Brně. Pracuji jako dispečer MKD a když mě nenajdete v práci, pravděpodobně si čtu nebo mám puštěný film. Nově jsem také dobrovolník pro Greenpeace. A také účastník EKO výzvy. V mém projektu se ze mě, z kdysi ukázkového masožrouta, stane na měsíc vegan. Proč to dělám? Ze dvou důvodů - první: Není mi jedno, co se děje. Už delší dobu sleduji problematiku velkochovů, následného zpracování masa a živočišných výrobků. A samozřejmě s tím souvisejícím znečišťováním životního prostředí. Druhý důvod - mám ve svém okolí pár lidí, kteří se touto cestou vydali(vegetariáni/vegani) a já si chci vyzkoušet, jak se šlape v jejich botách. A třeba u toho už zůstat..:)
Top