Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Gumoví medvídci (Haribo)

Gumoví medvídci (Haribo)

Nazdárek, mojí největší závislostí jsou gumoví medvídci Haribo. Jejich chuť, barva, vůně mě zahrnuje radostí. Ale od začátku mé EKO výzvy mám zakázáno je konzumovat. A proč? Obsahují totiž želatinu! A z čeho že je želatina? To vám ihned řeknu…

haribo

Želatinové bonbóny obsahují aminokyseliny potřebné pro syntézu kolagenu. Z toho důvodu údajně mají pozitivní vliv na lidské klouby, šlachy, vlasy, nehty, kůži, cévy a vazivovou tkáň. Tento pozitivní vliv je však zpochybňován vegetariány a vegany. A proč?

Složení medvídků

1. cukr (poměrně mnoho cukru, jedno balení může obsahovat až 80 kostek cukru)
2. hroznový cukr
3. potravinářské barvivo
4. želatina
5. ochucovadla
6. aroma

Želatina se připravuje buď z vyvaření kostí, kůží, šlach a jatečních odpadů zvířat nebo z mořských řas. V současnosti jsou však pro výrobu používány pouze hovězí a vepřové kůže a kosti.

želatina

Zde je video jak se tento výrobek vyrábí.

Medvídci chutnají po ananasu, pomeranči, citronu, jahodě, malině a po jablku. Já osobně měla nejraději s chutí ananasu.

Při psaní tohoto článku jsem poslouchala tyto písničky.


No, myslím, že jsem před výzvou měla mé poslední Haribo i želatinu celkově. Získala jsem odpor. Co vy? Jíte želatinu? Jíte Haribo?

1 2

Komentářů: 10

  1. Ahoj Aleno, samozřejmě jako vegetarián a vegan jsem už dlouho nic takového do pusy nedal 😀 a ani to nikdy neměl zvlášť v oblibě. Ale pokud Ti chutnají gumoví medvídci, nemusíš házet flintu do žita 🙂 V obchůdcích se zdravou výživou mají většinou docela slušný výběr podobných věcí, právě z mořských řas (agaru) nebo pektinu. Aleš

    1. Ahoj Marie, Marks&Spencer je pokud já vim v Brně v Olympii. Což je pro mě docela zajížďka. protože dojíždím každý den do Brna. Ale jak bude příležitost stavim se tam. Děkuji.

  2. Nebo si je vyrob doma 🙂 agar se už dá dneska dost dobře sehnat a na netu je 100+1 návod jak na ně. My si je s dětmi děláme pravidelně

     

  3. Zdravá výživa a sport, to je moje, gumové medvídky nejím a na tyto stránky jsem se dostala, protože jsem googlila agar. Ale nechápu, co je na té výrobě tak děsný.

  4. Ahoj, želatinu mám moc rád. Dokonce ji doporučuji k práci náročné na myšlení. (prostě jen tak) Ale Haribo nekupuji ani omylem. 1. cizí firma 2. příliš mnoho curku a GFS! Co zbývá, no nic moc. Leda si to udělat doma z řas 🙂 Jo a ta výroba mi děsná taky nepřijde, ale stejně je nekupuji. 🙂

  5. Tak jako tak natáhnete bačkory, ale narozdíl od vás veganu si užijem. Masožravec sežere bíložravce, spamatujte se konečně . Poteiny z masa jsou nejlepší.

Top