Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Domácí nutella

Domácí nutella

Celý ten měsíc, co omezuju palmový olej mě neuvěřitelně sžírá chuť na nutellu – příšerně sladkou kakaovou hmotu, která u mě vzbuzuje stejnou závislost jako u kuřáků cigarety. Den před koncem výzvy (ačkoliv pro mě výzva rozhodně nekončí) došlo v mé mozkovně k neočekávanému převratu a rozsvítila se žárovka. Když to nejde koupit, proč to nevyrobit? Rozžhavila jsem všechny možné zdroje počínaje babičkou a konče strýčkem Googlem a nakonec (po srovnání asi pěti rozdílných receptů) jsem dala dohromady něco, co by potenciálně mohlo fungovat.

Druhým krokem k potenciálnímu úspěchu bylo nakoupit potraviny. Vzhledem k tomu, že jsou čtyři, to byla celkme pohodička. Cenově to ale zas tak pohodička nebyla. Ale co… bude to stokrát zdravější než ta kupovaná a to se přece vyplatí. Nebudu to protahovat, jdeme na vaření. Kdybyste to chtěli podstoupit se mnou, tady je přesný záznam mého snažení.

Co budete potřebovat:

plechovka kondenzovaného mléka (já: Salko, značka Tatra, 40 Kč. Pozn.: V Albertu to do pondělka seženete za 29 Kč.)

100 g neloupaných lískových ořechů (45 Kč)

120 g čokolády

pár kapek vanilkového extraktu

Postup:

Neloupané lískáče si zprudka opražíme a potom se je pokusíme oloupat. Chytří jazykové říkají, že prý se to dá udělat tak, že je zabalíte do útěrky a začnete ji trýznit třením o kuchyňskou linku, nýbrž to nefungovalo. Je dost možné, že je chyba na mé straně, ale holt jsem je oloupala pěkně ručně. Ještě teplé lískáče hodíme do mixéru a mixujeme ták dlouho, dokud z nich není kaše. Já nemám tak výkonný mixér, proto to úplná kaše nebyla, ale ani najemno nadrcené lískáče nevadí.

Mezitím si na vodní lázni (hrnec s vodou, na něm kovová miska přesně doléhající na okraje hrnce) rozpustíme čokoládu s kondenzovaným mlékem a vanilkovým extraktem. Pořádne to míchejte! Jakmile máte hladkou hmotu, přidáte oříšky a mícháte a mícháte. Měli byste to mixovat, ale přišlo mi to zbytečný. Stačí zamíchat.

Výsledek přelijte do nějaké uzavíratelné nádoby a nechte vychladnout. Původně tekutá hmota pěkně ztuhne a pak už můžete vychutnávat. Při pokojové teplotě by měla vydržet až dva týdny, ale chtěla bych to vidět. U nás zmizí tak do tří dnů, protože zítra přijede brácha, a to je strašněj nutelo-žrout.

Fotky jsou v trochu horší kvalitě, za což se omlouvám. Bylo špatné světlo, ehem. 😀

nut2

nutella

1 0
Jmenuji se Veronika a je mi šestnáct let. Ráda čtu, píšu, cvičím, zdravě jím, vařím a navštěvuji čajovny. Díky loňské EKOvýzvě jsem se začala zajímat o to, co jím a o to, jak se chovám k naší jediné planetě, a proto jsem se v tom rozhodla letos pokračovat. Zaměřím se na minimální produkci odpadu a jeho třídění.
Top