Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Do lesa!

Do lesa!

Kam až tohle zajde? Od tématu NEnakupování v supermarketech jsem se dostal k tématu NEnakupování obecně. A to jak? Přečetl jsem knihu! Nebyl to žádnej „Kvak a Žbluňk jedou na prázdniny“, ale seriózní knížka (bez obrázků) z roku 2014 od Marka Sundeena „Život bez peněz“. Celá ta kniha je o padesátníkovi Danielovi, kterej žije v USA a v roce 2000 se vzdal všech peněz a teda nenakupuje… a daří se mu dobře.

Určitě se ptáte, co jsem si z toho odnesl? No, přišlo mi dobrý, že si člověk může spoustu věcí opatřit sám. Například existuje mapa míst v Brně a okolí, kde si můžete nasbírat byliny, natrhat ovoce a tak. Jenže to já teď nepotřebuju. Co mi chybí, je dřevo. Ano, čtete správně. Bydlím v centru Brna, mám krb, ale nemám dřevo. Kamarádi mi radili, ať ho koupím u benzínky nebo v takovejch těch obřích Bauhausech a Baumaxech, ale to mi nedalo a pod vlivem NEnakupování jsem se vydal s ikeataškovu do lesa. Šalinou pěkně na konečnou a tam už je to kousek. Původně jsem plánoval jen takovou procházku s tím, že si ke konci nasbírám pár klacků, ale nakonec jsem těch klacků nasbíral tolik, že jsem to skoro neodnesl a ještě teď mě bolí záda. Poučení, která jsem si z lesa odnesl – nepřeceňuj se, ikeataška nevydrží všechno a bacha na hajnýho.

drevo

1 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.

Komentářů: 2

Top