Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Další problém… Mýdlo

Další problém… Mýdlo

Když začala výzva, zkontrolovala jsem si všechny šampóny, sprchové gely, zubní pastu, … Problém nastal, když jsem v neděli přijela na intr, kde jsem najednou měla nejlevnější jar a mýdlo s palmovým olejem… Mýdlo jsem dočasně nahradila sprchovým gelem, ale to jsem nemohla dělat do konce měsíce. Šla jsem proto do výroby vlastního mýdla. Nikdy dřív jsem mýdlo nedělala, takže to byl můj první pokus. Koupila jsem si mýdlovou hmotu, skořici a pomerančovou vůni do mýdla a šla na to… 

Mýdlovou  hmotu jsem rozpustila v mikrovlnné troubě (nesmí se vařit!).

Teplou jsem ji nalila do nádoby vymazanou olivovým olejem, kam jsem dala i vůni a skořici.

Nechala jsem hmotu vychladnout, a potom z nádoby hotové mýdlo vyklepla.

I když vypadá hrozně, překvapivě hezky voní 🙂

mydlo

Jinak vznikl dokument, kde můžete psát potraviny bez palmového oleje. Odkaz zde 🙂

 

0 0
Katka
Už dlouhodobě se zajímám o problém plýtvání potravin. Nelíbí se mi, jak si obchodní řetězce určují pravidla, kdy musí být mrkev či okurka rovná a jak brambora nesmí být moc velká a ani moc malá, jinak by ji zákazník nekoupil. Kvůli hypermarketům se vyhodí spousta zeleniny a ovoce ještě před tím, než vůbec dojdou do prodejny. Další zboží se vyhazuje, když se včas neprodá (skončí doba, po kterou se může vystavovat), i když mu nic není. Takové plýtvání se mi vůbec nelíbí, a proto ho nebudu díky své výzvě podporovat. Další část výzvy spočívá v nákupu oblečení z druhé ruky, protože nechci podporovat neférové podmínky v kterých lidé v továrnách pracují.

Komentářů: 4

    1. Dobrodruzi mohou vyzkoušet výrobu úplně vlastního mýdla povařením tuku a NaOH. 😀

      Akorát tedy zklamu ty, co vyřadili plasty – prosím, nezkoušejte to nechráněnýma holýma rukama…

    2. Mýdlová hmota je glycerin, který se vyrábí prý nejčastěji z řepkového oleje. ( Prodavačka mi tvrdila, že tam žádný palmový olej není )

  1. Chtěla sem se pustit do výroby mýdla, ale bez mýdlové hmoty. Všude sem se dočetla pouze o palmovým oleji. Je nějaká možnost, že se to dá vyrobit i bez něho? Vážně je ta mýdlová hmota bez něho?

     

Top