Nacházíte se zde
Domů > 2015 > Bez práce není… sýr

Bez práce není… sýr

Koncem minulého týdne jsem se domluvila se svou kamarádkou Barčou, že jí pomůžu v útulku. Většina lidí si při slově útulek představí spoustu opuštěných psů a koček v kleci. Tohle je ale zvláštní útulek. Kočky a psi tam samozřejmě jsou, ale kromě nich taky spousta koz, oveček, prasátek, slepic, kraviček, králíčků a kůň. Prostě malá farma.

Barča mě vyzvedla ráno a dohodly jsme se, že jí dneska pomůžu se zvířátky a další dny budeme mít víc času na sýr, který s ní chci vyrábět. Po příjezdu do útulku vypouštíme psy a kočky svoláváme na granule a pochoutky. Pak jdeme do stájí, kde mi Bára vysvětluje systém spravování.

Vypouštíme všechna zvířátka do výběhů a pouštíme se do krmení a kydání hnoje. Dlouho jsme se neviděly, tak si povídáme a práce nám rychle utíká. Navíc mě to baví. Neustále kolem nás pobíhá spousta koček, psů a kůzlátka. Je to boží a Bára mi povídá o minulosti každého zvířátka.

„Tyhle kozy nám dovezli přes víkend a tady máme králíčky, ale už jsou jen tři, protože jsou to králíčci z veteriny. Dělaly se na nich pokusy a umřeli na nádory,“ vysvětluje mi Bára.

Máme hotovo a teď ještě umýt nádoby a věci, které budeme potřebovat k výrobě sýra. K mojí EKO výzvě patří i lokální sýr a já si ho dokonce vyrobím sama. V dalším příspěvku se dozvíte, jak nám to šlo.

Pokud máte doma deky, staré pečivo nebo cokoliv, co by se do útulku hodilo, určitě to nevyhazujte. Útulek Bully rád přijme jakoukoliv pomoc.

Malča, jahoda a pů

0 0
Zdenička
Někteří z vás mě znají z předešlých roků. Vyzkoušela jsem si jíst jen lokální potraviny a šířit ekologickou osvětu. V letošním ročníku se věnuji především logistice celého projektu . Přeji všem mnoho úspěchů ve své výzvě.

Komentářů: 8

  1. :heart: být to můj útulek, tak si tě tam nechám a udělám ti speciální „Zdenička“ ohrádku, kam se o tebe budu chodit starat!

      1. Představoval bych si to asi jako takové ty mačkací plyšáky, co ve smyčce opakují „Mám tě rád“, „Chci se s tebou tulit“ a „Pojď mě obejmout“ 😀

Top