Nacházíte se zde
Domů > 2015 > 28 dní vegetariánkou

28 dní vegetariánkou

Nazdárek, dnes jsem už 28 dní vegetariánkou.

Proč 28, když je 21.3.? Začala jsem totiž o týden dříve.

Chci vám přiblížit, co ovlivňuje má výzva a jak se mi s ní daří. Spolužáci na střední si mé výzvy nevšímají, kromě dvou kamarádek: jedna je vegetariánka a druhá, Katka, je v naší desítce vyzyvatelů EKO výzvy. Na maso mám chuť málokdy. Spíš jen když maso konzumují přede mnou nebo ho připravují. Já maso nahrazuji sójovým, ale většinou jím přílohy. Kromě medvídků mi jinak nic nechybí a díky mým čtenářům už můžu i ty medvídky. Děkuji vám!!

Po dobu těch 28 dnů se cítím dobře, nejsem nijak unavená, jsem aktivní a baví mě jíst, spát a dodržovat výzvu. Díky té jsem našla potraviny, které jsem předtím neznala. Můj jídelníček to obohatilo hodně, je teď více pestrý, zdravý, barevný a hlavně chutný. Své vegetariánské verze jídel jsem zkoušela dávat ochutnat svému okolí, třeba při obědě s rodinou, a moc jim chutnalo. Aby ne, byla to směs nakrájené zeleniny s těstovinami.

Mé nákupy výzva ovlivnila hodně. Za prvé mi nakupování trvá dvakrát déle než před výzvou. Za druhé cena mého nákupu se navýšila na dvojnásobek. Za třetí je to náročné tahat se s taškami (samozřejmě ne s igelitovými) a taky je náročné to potom všechno sníst, než se to zkazí. Bez masa si připadám, že jsem se teď docela, jak se říká, „rozežrala“ – nevím, proč tomu tak je.

Myslela jsem si, že jsem nějak zhubla, ale číslo na váze té myšlence odporuje. Přibrala jsem cca 7 deka. Ale zase je fakt, že jsem se delší dobu nevážila, takže váha je možná stejná.

Přátelé si ze mě srandu nedělají, naopak mě respektují a obdivují, že to vydržím tak dlouho. Když někomu říkám, že jsem vegetariánka, jsou dost překvapení a ptají se mě proč. S úsměvem na tváři a s nadšením jim vyprávím o EKO výzvě, většinou i všem pošlu odkaz na webové stránky, aby si to mohli přečíst, když mají zájem se dozvědět více.

Snad je to ovlivní. Mějte se!
ŽIJTE NAPLNO

0 0
Top